EST
|
ENG
TRIAL CALENDAR
 
RESULT SEARCH
 
TRAINERS AND JUDGES
 
WORLD CHAMPIONSHIPS
Trial Result Search:
Time period:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
until:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
Sport:
(all)
(all except agility)
A-katse – Tracking Trial
IAD / AD – Endurance Test
AG – Agility
B-katse – Obedience Trial
BC-katse – Working Dog Trial
BH – Companion Dog Trial
C-katse – Protection Trial
IFH / FH – Special Tracking
IBGH – IBGH Obedience Trial
IGP / IPO – INT Working Dog Trial
IGP-FH / IPO-FH – INT Tracking
IPO-R – INT Rescue Dog Trial
KK – National Obedience
PJK – National Tracking
RK – Rally Obedience
SchH – Working Dog Trial
SK – INT Obedience
VP – Water Rescue Trial
VPG – Working Dog Trial
Level:
Mark:
Trial type:
(all)
trial
competition
Organizer:
(all)
Agility Arenguselts
Agility Pluss
Agilityklubi A-Koer
DogVActive Koertekool
Eesti Agilityliit
Eesti Austraalia Lambakoerte tõuühing
Eesti Bernhardiini Tõuühing
Eesti Bokseriühing
Eesti Dalmaatsia Koerte Tõuühing
Eesti Dobermanniühing
Eesti Jack Russelli Terjerite Tõuühing
Eesti Kennelliidu Koolitust Koordineeriv Kogu
Eesti Koeraspordiliit
Eesti Newfoundlandi Koerte ja Landseeride TÜ
Eesti Newfoundlandi Koerte Klubi
Eesti Otsingukoerte Klubi
Eesti Päästekoerte Ühing
Eesti Retriiverite Tõuühing
Eesti Rottweileriühing
Eesti Saksa Lambakoerte Ühing
Eesti Setterite Klubi
Eesti Šnautserite Klubi
Eesti Šoti Terjerite Tõuühing
Eesti Šveitsi Alpi Karjakoerte Tõuühing
Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühing
Haapsalu Koerakasvatajate Klubi
Ida-Virumaa Koerasõprade Klubi Lucky
Kagu-Eesti Kennelklubi
Keila Koerasõprade Klubi "Ipson"
Kesk-Eesti Saksa Lambakoerte Klubi "Maximus"
Klubi Kuldkoer
Klubi Sportkoer
Koeraspordiklubi Delta
Koeraspordiklubi Koerus
Koeraspordiklubi Topdog
Koerte Dressuurikool "Canis"
Koerteklubi "Aktiiv"
Koerteklubi "Articus"
Koerteklubi "Margman"
Koerteklubi "Tartu Bokser"
Koerteklubi ActiveDog
Koerteklubi Säde
Koerteklubi Vile
Koertekool Tubli
MTÜ Kurimuri
MTÜ Vauh
Narva Koerakasvatajate Selts
Narva Saksa Lambakoerte Klubi "Harandus"
Pärnu Agility
Pärnu Piirkondlik Koerakasvatajate Klubi
Pärnumaa Koeraspordi Akadeemia
Pärnumaa Koeraspordi Klubi "Minu sõber"
Rakvere Koeraspordi Klubi
Rakvere Koertesõprade Klubi
Rally-O Koeraspordiklubi
Raplamaa Koerasõprade Selts
Raplamaa Koerteklubi
Saaremaa Koerakasvatajate Klubi
Saarlaste Agilityklubi
SKA Teenistuskoerte Koolituskeskus
Tarkade Koerte Klubi
Tartu Koerte Klubi AMUR
Tartu Saksa Lambakoerte Klubi "Uran"
Tartu Trennid
Teenistus- ja Spordikoerte Klubi
Teenistuskoerte Klubi "Domino Center"
Valga Koerteklubi
Viimsi Koer
Virumaa Koerteklubi
Dog breed:
(all)
Airedale Terrier
Akita
Alaskan Malamute
American Bulldog
American Cocker Spaniel
American Staffordshire Terrier
Australian Cattle Dog
Australian Kelpie
Australian Shepherd
Australian Terrier
Basenji
Basset Hound
Bavarian Mountain Scenthound
Beagle
Bearded Collie
Beauceron
Bedlington Terrier
Belgian Shepherd Groenendael
Belgian Shepherd Laekenois
Belgian Shepherd Malinois
Belgian Shepherd Tervueren
Bernese Mountain Dog
Bichon Frise
Black and Tan Coonhound
Black Russian Terrier
Bloodhound
Bolognese
Border Collie
Border Terrier
Borzoi - Russian Hunting Sighthound
Boston Terrier
Boxer
brazilian terrier
Briard
Brittany
Brussels Griffon
Bull Terrier, Miniature
Bull Terrier, Standard
Bulldog
Cairn Terrier
Caucasian Shepherd Dog
Cavalier King Charles Spaniel
Central Asia Shepherd Dog
Cesky Terrier
Chechoslovakian Wolfdog
Chesapeake Bay Retriever
Chihuahua, Long-haired
Chihuahua, Smooth-haired
Chinese Crested Dog
Chodsky Pes
Chow Chow
Clumber Spaniel
Collie Rough
Collie Smooth
Croatian Sheepdog
Curly Coated Retriever
Dachshund Miniature, Long-haired
Dachshund Miniature, Smooth-haired
Dachshund Miniature, Wire-haired
Dachshund Rabbit, Long-haired
Dachshund Rabbit, Smooth-haired
Dachshund Rabbit, Wire-haired
Dachshund Standard, Long-haired
Dachshund Standard, Smooth-haired
Dachshund Standard, Wire-haired
Dalmatian
Danish-Swedish Yard Dog
Dobermann
Dogo Argentino
Dogue de Bordeaux
Drentse Partridge Dog
Dutch Shepherd Dog, Long-haired
Dutch Shepherd Dog, Rough-haired
Dutch Shepherd Dog, Short-haired
East Siberian Laika
East-European Shepherd
English Cocker Spaniel
English Pointer
English Setter
English Springer Spaniel
English Toy Terrier
Entlebuch Cattle Dog
Estonian Hound
Etna Cirneco
Eurasian
Fawn Brittany Basset
Fila Brasileiro
Finnish Lapphund
Finnish Spitz
Flanders Cattle Dog
Flat Coated Retriever
Fox Terrier, Smooth
Fox Terrier, Wire
French Bulldog
French Water Dog
German Hunting Terrier
German Pinscher
German Shepherd Dog
German Short-haired Pointing Dog
German Spaniel
German Spitz Keeshond
German Spitz Medium
German Spitz Miniature
German Spitz Pomeranian
German Wire-haired Pointing Dog
Giant Schnauzer
Golden Retriever
Gordon Setter
Grand Basset Griffon Vendeen
Great Dane
great swiss mountain dog
Greenland Dog
Greyhound
Hanoverian Scenthound
Havanese
Hovawart
Hungarian Short-haired Pointing Dog
Hungarian Wire-haired Pointing Dog
Ibizan Podenco, smooth-haired
Icelandic Sheepdog
Irish Red and White Setter
Irish Red Setter
Irish Soft Coated Wheaten Terrier
Irish Terrier
Irish Wolfhound
Italian Corso Dog
Italian Greyhound
Italian Pointing Dog
Italian Spinone
Jack Russell Terrier
Japanese Spitz
Karelian Bear Dog
Kerry Blue Terrier
Komondor
Kromfohrl
Labrador Retriever
Lancashire Heeler
Landseer
Lapponian Herder
Leonberger
Lhasa Apso
Majorca Mastiff
Manchester Terrier
Medium Poodle
Miniature American Shepherd
Miniature Pinscher
Miniature Poodle
Miniature Schnauzer
Mixed breed
Mudi
Newfoundland
Norwegian Elkhound grey
Norwegian Lundehund
Norwich Terrier
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Old English Sheepdog
Papillon
Parson Russell Terrier
Phalene
Pharaoh Hound
Picardy Sheepdog
Polish Lowland Sheepdog
Portuguese Sheepdog
Prague Ratter
Pug
Puli
Pumi
Pyrenean Sheepdog, Long-haired
Pyrenean Sheepdog, Smooth Faced
Rhodesian Ridgeback
Romagna Water Dog
Rottweiler
Russian Pied Hound
Russian Spaniel
Russian Toy
Russian-European Laika
Saint Bernard Dog, Long-haired
Saint Bernard Dog, Short-haired
Samoyed
Schapendoes
Schipperke
Schnauzer
Scottish Terrier
Shar Pei
Shetland Sheepdog
Shiba
Siberian Husky
Skye Terrier
Small Basset Griffon Vendeen
Small Blue Gascony Hound
Small Brabant Griffon
Small Dutch Waterfowl Dog
South Russian Shepherd Dog
Spanish Waterdog
Staffordshire Bull Terrier
Standard Poodle
Swedish Elkhound
Swedish Vallhund
Thai Ridgeback Dog
Tibetan Mastiff
Toy Poodle
Weimaraner, Short-haired
Welsh Corgi Cardigan
Welsh Corgi Pembroke
Welsh Springer Spanjel
Welsh Terrier
West Highland White Terrier
West Siberian Laika
Whippet
White Swiss Shepherd Dog
XOLOITZCUINTLE
Yakutian Laika
Yorkshire Terrier
Dog's gender:
(all)
female
male
Dog's name:
Dog's reg no:
Handler:
Judge:
Show only positive results
Show only results of Estonian dogs
9041 results found
(50 trials and 155 competitions, 964 different dogs participated):
previous
1
...
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
next
Time
Sport
Trial
Organizer
Judge
Breed
Dog
Handler
Points
Mark
Result
Place
15.06.08
AG-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
BC
Eyewitness Pandemonium
Anne Tammiksalu
5
excellent
AG-3
3
15.06.08
AG-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
BE
Alfa Sagittarius Arej
Natalja Garastsenko
4.91
excellent
AG-3
2
15.06.08
AG-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
CKS
Rosalinda
Piret Reinsalu
3.06
excellent
AG-3
1
15.06.08
AG-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
WLK
Woksebs Queen
Kalle Kaljus
0
excellent
AG-3
1
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
ACD
Ridiradiralla
Aili Ohlau
disq.
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
WT
Ak Mil Vista Caradawg
Kaarel Lapimaa
disq.
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
SKS
Käpylä Mosku
Külli Ragel
disq.
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
OES
Egor-Dego Cassius Dea
Margit Luts
disq.
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
NWT
Phoenix Emperor Deshima Dona Sol
Siiri Ernesaks
disq.
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
WT
Ak Mil Vista Baribal
Siiri Ernesaks
disq.
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
CKS
Royal Fantasy Duke Of Dreams
Terje Erdmann
disq.
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
MAL
Xilly's Garibaldi
Tiia Jatsa
disq.
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
AKS
Layton Image Maker
Dagris Punder
38.18
H-1
3
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
ST
Hocline's Obviously Scottish
Kerttu Rahe
17.94
good
H-1
7
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
MIX
Noora
Thea Treier
10.78
very good
H-1
8
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
ST
Hocline's Jackpot
Kerttu Rahe
9.84
very good
H-1
6
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
AM
Nara
Terje Roht
8.66
very good
H-1
7
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
OES
Gran Fortuna Appollia
Jane Tiidelepp
8
very good
H-1
6
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
MIX
Ricky Liine
Eleen Lande
5.25
excellent
H-1
2
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
DAL
Curie
Aet Leemet
5
excellent
H-1
5
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
BC
Tending Eagle-Eyed
Anne Tammiksalu
5
excellent
H-1
3
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
BC
Astra Chilli
Riina Pertens
5
excellent
H-1
4
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
SKY
Ceridwen's Candle in the Wind
Lea Tummeleht
4.03
excellent
H-1
5
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
ST
Hocline's Fiona Fairy Of Loch
Jaanus Järva
2.82
excellent
H-1
4
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
KSN
Neibade's Hojaldre's Lolita Fidz
Kai Põldemaa
0.91
excellent
H-1
3
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
OES
Egor-Dego Aphrodite
Eliko Melb
0
excellent
H-1
2
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
MIX
Pudik
Jelena Virro
0
excellent
H-1
1
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
MP
Ansvel New Style
Jelena Virro
0
excellent
H-1
2
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
IKS
Northworth Dream Shot
Pille Kukk
0
excellent
H-1
1
15.06.08
H-1
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
IT
Wintero's Keirin From Aas
Vilve Nõgu
0
excellent
H-1
1
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
AMB
Dion's AB Darwin
Imbi Soa
disq.
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
WLK
Woksebs Queen
Kalle Kaljus
disq.
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
CKS
Helandros Irish Venture
Margus Sarapuu
disq.
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
WT
Ak Mil Vista Captain Cedric
Tiina Jürjo
disq.
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
VP
Nevskaja Zhemchuzhina Pikkolo
Liivika Pärg
25.66
good
H-3
3
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
JRT
Tsarodej Herlexi
Kristi Vaidla
11.72
very good
H-3
6
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
JRT
Just Patrick van Statum
Epp Keevallik
11.25
very good
H-3
5
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
WT
Wonder Babe Of Happytails
Tiina Jürjo
9.88
very good
H-3
4
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
SP
Rusch Mix Rurik
Sirje Tammsalu
9.59
very good
H-3
3
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
BT
Mersu Joy Jewel
Katrina Rappu
8.28
very good
H-3
2
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
CKS
Rosalinda
Piret Reinsalu
6.78
very good
H-3
3
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
JRT
Karanest Second Edition Milvi
Janne Orro
6.6
very good
H-3
2
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
BC
Eyewitness Pandemonium
Anne Tammiksalu
5.53
excellent
H-3
2
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
JRT
Karanest First Try Valve
Stefi Praakli
3.31
excellent
H-3
1
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
VP
Avalanche Menuetas
Sirje Tammsalu
1.59
excellent
H-3
1
15.06.08
H-3
competition
TAKO
Svetlana Zolotnikova
BE
Alfa Sagittarius Arej
Natalja Garastsenko
0.29
excellent
H-3
1
08.03.08
AG-3
competition
A-KOER
Svetlana Zolotnikova
PAP
Sorsery Duffy
Inguna Ose
disq.
08.03.08
AG-3
competition
A-KOER
Svetlana Zolotnikova
JRT
Tsarodej Herlexi
Kristi Vaidla
disq.
08.03.08
AG-3
competition
A-KOER
Svetlana Zolotnikova
WT
Ak Mil Vista Captain Cedric
Kristina Lukašejeva
disq.
08.03.08
AG-3
competition
A-KOER
Svetlana Zolotnikova
SP
Rusch Mix Rurik
Sirje Tammsalu
disq.
previous
1
...
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
next